Svatební oznámení může být i neobvykléSvatební oznámení https://www.goldpress.cz/produkty/svatebni-oznameni/ patří k nejkrásnějším tištěným písemnostem v životě. Vyplatí se proto řádně si je vychutnat a věnovat jejich potisku, respektive volbě tématu a motivu, https://www.i-wall.cz/Vyber-podle-motivu/ náležitou pozornost. Oznámení mohou mít podobu běžnou, s jakou se setkáváme u přátel a známých, kteří již mají po svatbě, a dali nám najevo, že si přejí vstoupit do manželského svazku, anebo zcela neobvyklou, kterou si zapamatuje snad každý. Neobvyklá svatební oznámení zpravidla souvisí s něčím, co vykonáváme nad rámec běžné činnosti, na kterou jsou lidé zvyklí, tím pádem si můžeme vymyslet něco skutečně impozantního, co upoutá pozornost na první pohled.

nevěsta na louce

Vodáci – mezi vodáky panují neobvyklá přátelství a také velmi pevná pouta. Tito lidé se na sebe musí spolehnout v obtížných situacích, podobně jako horolezci. Může se tedy klidně stát, že dva snoubenci z vodáckého oddílu budou chtít uzavřít sňatek velmi neobvyklým způsobem, v blízkosti jezu, v peřejích, anebo na klidné hladině, ale s oddávajícím úředníkem na pramici. V textu oznámení může být uvedeno místo i průběh svatby takové, jaké rozhodně nikdo z příbuzenstva neočekával.

svatba u moře

Lyžaři – v podobném duchu se to může odehrávat i mezi lyžaři a svatba proběhne na sjezdovce, klidně na ledovci v Alpách. Milovníci hor a sněhu si tak přijdou na své, a pokud oddávající úředník nic nenamítá, může si spolu se snoubenci krásně zalyžovat na prosluněném alpském svahu.

Jezdecké oddíly – velmi romantické svatby dovedou uspořádat milovníci koní. Svatební obřad může proběhnout kdekoli v přírodě, kde se k tomu nabízí vhodný terén. Stačí se dohodnout s některým majitelem horských pastvin a svatba bude připomínat westernovou romantiku Divokého západu. Poměrně náročné to může být pro úředníky, kteří neumí jezdit na koni, ale při troše snahy se i toto dá zvládnout, jako natáčení filmových pohádek, připomeňme kupříkladu legendární „Tři oříšky pro Popelku“ s Libuškou Šafránkovou a Pavlem Trávníčkem.