Nechte i jinýmJsme zase u tématu peněz, které je snad jedno z nejřešenějších témat vůbec. Pro mnohé z nás je slovo peníze hlavní prioritou. Ale já mám pocit, že moje priority v životě jsou úplně jiné. Jako každý člověk (nebo skoro každý) chodím do práce. Vydělávám slušné peníze. I když by mnozí řekli, že k životu potřebují více peněz, mně to bohatě stačí. Vydělávat peníze je pro mě důležité, ale nepotřebuji mít stotisíce za měsíc. Často se v práci setkávám i s tím, že si mnozí berou více práce, než sami dokážou udělat. Ve výsledku vlastně maří šance jiným lidem. Proč nenechají práci některým lidem, aby měli i jiní? S takovouto otázkou se setkávám dennodenně a ne jenom já, ale i moje okolí.

S

Zřejmě to máme takhle ve společnosti nastavené a považujeme to za normální. Ale podle mě je normální rozdělit se o práci s někým jiným, když vím, že tu práci v daném termínu nestihnu dokončit. To je ale jenom můj názor, každý ho může mít jiný. Jak se říká – přijdete ke sto lidem a každý bude mít na to trochu odlišný názor. To stejné v obchodem. Strašně moc se plýtvá jídlem. Někteří si naberou více, než sní, a potom jídlo zbytečně vyhazují. Nenechají pro ostatní, aby měli i jiní Hypoteka-bez-registru. A to je právě chyba dnešní doby. V dnešní době se všechno zdražuje a proto bychom si měli uvědomit, že například plýtvání s jídlem není na místě.

S

Někdy zbytečně vyhazujeme tolik jídla, které by ještě mohli sníst i jiní lidé. Obchody vyhazují den staré potraviny, místo co by je daly lidem, co na jídlo moc peněz nemají. Je to prostě zvláštní doba a občas mi přijde, že žít v této době je poněkud zvláštní. Doufám, že se nad sebou všichni zamyslí a časem všichni pochopíme, že jak penězi, tak ani jídlem by se nemělo plýtvat. To je totiž věc, kterou by si měl uvědomit každý člověk, který na světě existuje a sáhnout si do svědomí.