Umělý buxus vám nezajdeSvatební oslavy

Součástí svatebních oslav bývají i myrtové větvičky, připíchnuté spolu s bílou stužkou na klopy saka či dámské šaty. Někdy se namísto myrty využívá i živý buxus, podstatné je, že oba stálezelené keříky mají velmi dekorativní lístky, nesmírně drobné, jemné a atraktivní. O atraktivitě buxusu se však můžete přesvědčit i v podobě zastřižených keřů do různých tvarů, velmi často se z nich budují živé ploty a bývají i překrásnou výzdobou rozsáhlých komplexů zámeckých parků.

zelený buxus

Jenže buxus, neboli zimostráz, je rostlina velmi náchylná na napadení škůdci, například zavíječem zimostrázovým. Jeho původní domovinou nebyl náš evropský kontinent, zavíječ se k nám dostal v průběhu transportu těchto rostlin ze vzdálenějších oblastí, a začal tu decimovat ve velkém mnoho buxusových hájů a okrasných ploch.

buxusové keře

I z tohoto důvodu se od výsadby živých buxusů na některých místech ustupuje a lidé si pořizují umělý buxus. Na první pohled je takřka k nerozeznání od živé rostliny, je natolik dekorativní, že se hodí právě pro svatební oslavy, firemní večírky, promoce, abiturientské srazy atd.

Výzdoba terasy a bazénu

Umělý buxus lepaso.cz můžete mít samozřejmě i doma v obýváku, v dětském pokoji nebo v ložnici, ale jeho kouzlo vynikne zejména venku na terase, ve společenství kvetoucích azalek či muškátů, anebo jako samostatná dekorace ke kamenné, dřevěné či keramické dlažbě, a k venkovnímu bazénu. Buxusové olistění může mít tvar koule, válce, kuželu, anebo mu ponecháte přírodní vzezření.

A chcete-li si vyzdobit vstupní dveře do domu či bytu, věnec z umělého buxusu vám tu může dělat společnost po celý rok, pouze jej vždy dozdobíte aktuálními tématy Velikonoc, Vánoc apod. Věnce na dveřích vytvoří velmi veselé prostředí a rozhodně si nebudete připadat podivně, když máte před vchodem zavěšený plastový výrobek. http://foodnet.cz/slozka/%3Fjmeno%3DThe%2Bbrand%2B%2522Czech%2BProduct%2522%26id%3D1086