Čekáte první miminko?Narození dítěte otřese každým vztahem, ať už v dobrém nebo špatném smyslu. Příchod miminka by měl být pro všechny páry radostnou událostí, protože ne každému je přáno a ne každý se dítěte dočká. Ať už na miminko čekáte delší dobu nebo se vám podařilo počít hned, určitě přemýšlíte jak se o ně budete starat. Spousta prvorodičů totiž nikdy ani miminko nedržela v ruce. Logicky tak přichází myšlenky typu “co když to nebudu zvládat”. Nejlepší je nad tím vůbec nepřemýšlet, a věřit si, že budete dělat maximum pro to, aby bylo vaše miminko opečováváno a milováno. Zpočátku miminka moc věcí nepotřebují. Stačí jim pocit bezpečí, dostatek spánku a plné bříško.

svrchní kalhotky

Všichni rodiče řeší přebalování
Zajímá vás, proč by měl mít látkové pleny novorozenec nejen v prvních měsících svého života? Odpověď je jednoduchá. Látkové pleny jsou vyrobeny z bambusu, mušelínu nebo bavlny, a jsou to prodyšné látky, které dovolují pokožce dýchat. Právě prodyšnost je u plen stěžejní, protože v opačném případě může docházet k různým opruzeninám, což pohodě u miminka zrovna nepřidá.

Látkové pleny se nepoužívají jen na přebalování, ale i na podkládání miminka nebo na odříhnutí. Plenka se stane vašim všestranným pomocníkem, a proto byste je měli mít doma, i kdybyste se rozhodli pro jednorázové plenky. Jednorázové plenky ale zkuste používat co nejméně.

matka a dítě

Proč se jim vyhnout?
Jednorázové pleny můžete koupit už za pár korun. Problém je, že takto levné plenky bývají plné chemikálií a plastů, což rozhodně není pro jemnou pokožku vhodné. Zároveň jde o obrovskou zátěž pro životní prostředí. A i když se vám to zpočátku nezdá, jednorázové pleny jsou drahé, i když budete kupovat ty nejlevnější. Jestli se jich nechcete vzdát, kupujte alespoň ty ekologické, jenže musíte počítat s vyšší cenou.

Dejte šanci látkovým plenám, které můžete prodat další rodině.