Za jeskyněmi v okolí Prahy s vozem z autopůjčovnyKdo si pronajme vůz z autopůjčovny v Praze, má rázem mnoho možností, kam vyrazit na výlet do blízkého okolí. Jste-li milovníky přírodních krás a nemusíte kvůli nim vycestovat až do Středomoří nebo do Skandinávie, máme pro vás tip, kde by se vám to mohlo líbit. Navštivte spolu s námi jeskynní systémy v blízkosti Prahy, je jich tu několik a jsou přístupné dle aktuální návštěvní doby, většinou v letních měsících.

velká jeskyně

Chýnovská jeskyně u Tábora – mezi Táborem a Pelhřimovem se nachází velmi zajímavý podzemní jeskynní útvar sice bez krápníkové výzdoby, ale jde o poměrně rozsáhlý komplex přibližně půl druhého kilometru dlouhých chodeb. Jeskyně je zimovištěm různých druhů živočichů, především netopýrů. Nedaleko odtud můžete zavítat na hrad Choustník a vystoupat na rozhlednu Velký Blaník.

krápníková výzdoba

Koněpruské jeskyně – zde se již s bohatou krápníkovou výzdobou setkáte. Tento jeskynní komplex o několika patrech spadá do oblasti Českého krasu s vápenitým podložím, a proto se tu také hojně vyskytuje výzdoba z minerálů, jako je aragonit, opál, sádrovec, kalcit a apatit. V Koněpruských jeskyních byly nalezeny prostory, kde se razily falešné středověké mince.

Bozkovské dolomitové jeskyně – jedny z nejkrásnějších jeskyní objevíte nedaleko Semil v Českém ráji. Doporučujeme sem zavítat za velmi teplého a slunečného počasí, abyste lépe vnímali ostrý kontrast mezi jeskynním prostředím s vysokou vlhkostí vzduchu a teplým letním dnem. V Českém ráji by vás mohl zajímat zámek Hrubá Skála a mnoho zajímavých vyhlídek z pískovcových útvarů, kde se také natáčela řada českých filmů a pohádek, například „Jak dostat tatínka do polepšovny“. A zajímají-li vás horské terény s dalšími pěknými vyhlídkami, není to odtud daleko do Jizerských hor k rozhlednám Královka, Bramberk, Tanvaldský špičák nebo Štěpánka. Doporučit bychom vám mohli i přehradu Desná Souš a osadu Jizerka.