Strojové čištění koberců je dnes již běžnou rutinouTaké doma pravidelně vysáváte koberce sáčkovým vysavačem? Tento výrobek patří ke standardnímu vybavení domácností již mnoho let a vysavač je také jedním z fenomenálních vynálezů moderní doby. Jen si představte, kdyby neexistoval, jak by asi vypadal váš koberec, kdyby jej nebylo možné udržovat v čistotě alespoň tímto způsobem. Jenže koberec je textilie, tedy něco podobného, jako naše oblečení, co nosíme den co den v zaměstnání či v domácnosti, ovšem na rozdíl od oděvů koberec pouze luxujeme, zatímco košile, ponožky a kalhoty končí v automatické pračce.

krásný interiér

Pračka prádlo vypere, tím jej velmi důkladně zbaví nečistot, a jakmile prádlo uschne, můžeme jej obléknout a zas nosit, jako by se nechumelilo.

Kdybychom ovšem své propocené oděvy pouze vysávali vysavačem, po určité době by tak zapáchaly, že bychom je museli vyhodit. A právě toto podobenství se týká i koberců, které se jen vysávají nasucho pytlíkovým vysavačem. Možná budete namítat, že koberec je sice na podlaze, kam na něj dopadá prach, ale pokud jej nepolijeme kávou nebo kečupem, měl by na prach přece stačit vysavač, ale to je právě ten rozšířený mýtus.

obývací pokoj

Prach totiž nikdy není zcela suchý, je většinou vlhký a také bývá nasycený mastnotou, která do ovzduší uniká například při koupeli a sprchování nebo při přípravě pokrmů v kuchyni. Další velký problém jsou naše chodidla – pokud po koberci chodíme v ponožkách, silonových punčochách nebo naboso, což tak většinou bývá, otíráme mezi kobercová vlákna náš mastný pot, a ten se smísí s prachem a vlivem hmotnosti těla se při chůzi pěkně zašlape do jeho hlubin. Pak už stačí jen bakterie, které na chodidlech také máme v hojném počtu, a ty se postarají o ten známý chodidlový odér.

Pak už je nutné pozvat na čištění koberců Wismont čištění odborníky, kteří je zbaví jak zbytků zašlapaných nečistot, tak i toho chodidlového zápachu.