Krycí plachta na bazén jako nezbytné příslušenství



Příslušenství k bazénu se vyrábí celá řada a mezi zcela nezbytné vymoženosti můžeme směle zařadit bazénovou filtraci, vysavač bazénového dna a dezinfekční prostředky pro udržení potřebné jakosti vody. A pak tu máme některé předměty, co lze považovat za méně důležité, a s jejichž nákupem není třeba tak pospíchat, pokud začínáme uvádět bazén v létě do provozu, jako jsou zazimovací směsi, dilatační plováky, čisticí kartáče stěn bazénu před zazimováním atp. Možná, že byste k těm méně důležitým předmětům, na jejichž nákup se nespěchá, zařadili i krycí plachtu, ale tentokrát si vás dovolíme opravit, protože plachtu byste měli pořídit ještě před tím, než bazén začnete napouštět vodou. A proč vlastně?

voda v bazénu

Můžete namítat, že solární plachta na bazén Chlorito brání spadu prachu, listí, trávy či hmyzu na hladinu, ale pokud bydlíte v relativně čistém prostředí mimo velkoměsto, není toho tak mnoho, a rozhodně by to mohlo pár dnů počkat, jenže tu nejde jen o nečistoty, ale o odpařování vody.

hladina bazénu

Dopouštíte-li bazén pitnou vodou z vodovodního řadu, bude pro vás docela obyčejný přírodní jev koloběhu vody v přírodě představovat vytahování peněz z vaší peněženky. Ponecháte-li totiž bazén odkrytý, počítejte s tím, že každý den se z jednoho čtverečního metru vodní plochy odpaří přibližně 5 litrů vody. Na první pohled nic závažného, ale máte-li bazén o rozměrech 6 x 3 metry, tedy 18 metrů čtverečních, z den se z něj vypaří do ovzduší 90 litrů vody a za měsíc to budou necelé tři kubíky. Při ceně vodného a stočného 120 Kč je to celkem 324 Kč. Za půl roku koupací sezóny již zaplatíte za dopouštění vody necelé dva tisíce korun. A budete-li bazén takto provozovat pět let, doslova vyhodíte z peněženky deset tisíc korun, jen za vypařenou vodu. Bazénová krycí plachta má ale životnost delší, a tak vám bude šetřit peníze mnohem déle (pokud ji sami nešikovností nebo nedbalostí neroztrháte).