Co navštívit ve Splitu?Split. To je město, kde se přítomnost prolíná s minulostí. Nabízí vám možnost prozkoumat spoustu památek, užít si krásnou přírodu, vychutnat si rušnou atmosféru města, nebo vyzkoušet adrenalinové aktivity. Pojďme se podívat na věci, které můžete dělat, pokud se nacházíte ve Splitu.

Diokleciánův palác

Tento palác je nejvýznamnějším, a zároveň nejstarším místem ve Splitu. Římský palác pochází ze 4. století a jedná se o skutečně mistrovské dílo v oblasti architektury. Nachází se v samém srdci Splitu. Palác nemá střechu, ani chodby. Místo chodeb jsou uličky města. A místo místností turistické atrakce. Za jeho zdmi se nachází samostatné město. Z tohohle architektonického zážitku vám bude přecházet zrak.

palác

Saint Domnius

Katedrála pochází ze 4. století a nachází se právě uvnitř Diokleciánova paláce. Jedná se o jednu z nejstarších katedrál v Chorvatsku. Za pozornost určitě stojí šestiboká kazatelna nebo fresky čtyř evangelistů. Můžete navštívit také pokladnici nebo zvonici.

Zvonice

Zvonici byste určitě měli navštívit, i pokud vás nezajímají historické památky. Proč? Protože je z ní úžasný výhled na celý Split! Věž je vysoká necelých 60 metrů a na vrchol si vyjdete asi dvě stě schodů. Máte možnost vyhlídky na celý Split. Nebojte, po cestě jsou místa k odpočinku a navíc, běž byla roku 2020 zrekonstruována, takže je nyní přístup na ni trochu snadnější, než tomu bylo dříve.

věž

Pláž Bacvice

Po celém Chorvatsku je spousta krásných pláží. I ve Splitu. Ale tou nejkrásnější je pláž Bacvice. Jedná se totiž o písečnou pláž, a těch v Chorvatsku není mnoho. Převládají spíše pláže oblázkové. Voda je zde křišťálově průzračná a jedná se o ideální místo pro koupání, opalování a jednoduchý Relax. Zalíbilo se vám v Chorvatsku? A co se do něj vracet pravidelně? Podívejte se na nabídku prodeje apartmánů v Chorvatsku.