Tipy na ošetřování kabelek

Tipy na ošetřování kabelek

Pro výrobu kabelek se používá široký sortiment materiálů od mnoha druhů usní až po materiály syntetické a textilní. 

 

Useň je přírodní materiál s proměnlivou kresbou, která potvrzuje její přírodní charakter. Useň není odolná vůči agresivním klimatickým jevům (silný déšť, silný mráz), proto o usňovou kabelku je nutné neustále pečovat. Usňovou kabelku je proto vhodné před prvním použitím ošetřit vhodným krémem nebo impregnací, čímž se vytvoří účinná ochrana proti promáčení.

S ohledem na frekvenci používání usňové kabelky je vhodné impregnaci po určité době opakovat.

Kabelky z usně nikdy neperte!


Rozeznáváme několik typů usně:

Hladká useň je s jemně strukturovanými a malými póry. Hladkou useň čistíme vhodným kartáčkem, navlhčeným měkkým hadříkem nebo čistícími prostředky, které jsou vhodné pro číštění kožené galanterie, ne přípravky na obuv. Suchou useň ošetřete krémem požadovaného odstínu a vyleštěte. Pro občasnou údržbu lze použít i samoleštící houbičky. Pokud dojde k promáčení, dbejte na včasné vysušení (nikdy v blízkosti silného zdroje tepla nebo na přímém slunci) a nakrémování krémem pro příslušný druh usně a typ její povrchové úpravy. Příp. rozdíly v zabarvení materiálu jsou charakteristickým znakem přírodní kůže a nejsou předmětem reklamace. Syté a pastelové barvy usně mohou po jisté době užívání zesvětlat, stejně jako bílá barva může po jisté době mírně zežloutnout. Tomu lze částečně zabránit používání bezbarvého krému.

 

Laková useň je useň s hladkým a lesklým povrchem. Lakovaný povch kabelky je velmi choulostivý na mechanické poškození, chemické vlivy, promáčení a silný mráz. Lakovou useň čistěte navlhčeným měkkým hadříkem nebo čistícími prostředky, které jsou vhodné pro tento typ povrchu.

Vlasová useň (nubuk, velur - semiš) je useň broušená po líci nebo rubu. Vlasovou useň čistěte gumovým kartáčkem na semiš. Vlasovou useň nikdy nekrémujte! K čištění nepoužívejte rozpouštědla či jiné agresivní chemikálie, krémy ani leštidla.

 

Kabelky ze syntetiky čistěte saponátovými roztoky a potom do sucha vytřete hadříkem. Kabelky nikdy neperte, nesušte na tepelných zdrojích či na přímém slunci. K čištění nepoužívejte rozpouštědla či jiné agresivní chemikálie, krémy ani leštidla.

 

Textilní kabelky čistěte kartáčováním, podle druhu textilu a povahy znečištění také vytíráním za vlhka, mastné skvrny čističem skvrn na textil.  Kabelky nikdy neperte!


Kovové ozdoby kabelek mohou v průběhu užívání očernit materiál kabelky. Pravidelným čistěním materiálu zamezíte trvalým barevným změnám na výrobku.

 

 

Sledujte veškeré informace a novinky na sociálních sítích

Proč u nás nakoupit ?

1

Doprava zdarma

Při nákupu zboží od 1.000 Kč máte u nás dopravu zdarma. Využijte toho!

2

Jednotné ceny

Máme stejné ceny na e-shopu i při osobním odběru. Žádné příplatky za osobní odběr!!!!

3

Expresní dodání

Vše máme skladem! Zboží obdržíte následující pracovní den po předání dopravní společnosti!